Оцінка справджуваності моделювання температурного режиму для території України

Автори: Латиш Л.Г., Хохлов В.М., Боровська Г.О., Бондаренко В.М.

Рік: 2010

Проаналізована справджуваність прогнозу режиму температури повітря в Україні у 2001-2009 роках. Зіставлені дані, отримані на основі розрахунків за моделлю GFDL по сценаріях А2, А1В, В1, та дані спостережень за ці роки. Показано, що за всіма сценаріями модель дає найкращі результати у порівнянні з фактично спостереженою температурою для півдня України.

Теги: моделювання клімату; статистична оцінка; сценарії викидів парникових газів; температурний режим

1. Climate Change 2007: The Physical Science Basis. Contribution of Working Group I to the Fourth Assessment Report of the Intergovernmental Panel on Climate Change / S. Solomon et al. (eds.). – Cambridge University Press, 2007. – 996 p.
  2. Delworth T.L. et al. GFDL’s CM2 Global Climate Model. Part I: Formulation and simulation characteristics // Journal of Climate. – 2006. – V. 19. – P. 643-674.
  3. Special Report on Emission Scenarios. A Special Report of Working Group III of the Intergovernmental Panel on Climate Change / N. Nakićenović et al. (eds.). – Cambridge University Press, 2000. – 599 p.
  4. Хохлов В.М., Латиш Л.Г., Цимбалюк К.С. Можливі зміни температурного режиму в Україні у 2011-2025 роках // Вісник Одеського державного екологічного університету. – 2009. – Вип. 8. – С. 70-78.
  5. Forecast Verification: A Practitioner’s Guide in Atmospheric Science / I.T. Jolliffe, D.B. Stephenson (Eds.). – Chichester: John Wiley & Sons Ltd, 2003. – 240 p.