Практичне використання математичної моделі несталої турбулентної дифузії зависі у водному потоці (на прикладі порту Керчь).

Автори: Калініченко В.І., Юрасов С.М. Горун В.В.

Рік: 2014

У статті пропонується математична модель несталої турбулентної дифузії зависі у водному потоці, отримана при вирішенні диференціального рівняння методом кінцевих різниць. Приводяться рекомендації для виконання інженерних розрахунків і приклад використання пропонованої моделі при дампінге ґрунтів.

Теги: дампінг ґрунтів; математична модель; нестала турбулентна дифузія

1.  Котеров В. Н. Моделирование переноса взвешенных веществ на океаническом шельфе. Горизонтальное рассеяние/В. Н. Котеров, Ю. С. Юрезанская //Журнал вычисл. матем. и матем. физ. – 2010. – Т. 50, № 2. – С. 375–387.
  2.  Бровченко И.А., Мадерич В.С. Трехмерная лагранжева модель переноса многофракционных наносов и ее применение к описанию гравитационных течений//Прикладная гидромеханика. – 2008. – с. 3-12.
  3.  Юрасов С.Н., Горун В.В. Математическая модель неустановившейся турбулентной диффузии взвеси в водном потоке//Метеорологія, кліматологія та гідрологія: Межвід. наук. збірник України / Голов. ред. С.М.Степаненко. – Одеса: Вид. «ТЕС», 2010. – Вип. 51. – с. 189-199.
  4.  Горун В.В., Юрасов С.Н. Оптимизация параметров математической модели неустановившейся турбулентной диффузии взвеси в водной среде // Вісник Одеського державного екологічного університету: Науковий журнал / Голов. ред. Є.Д.Гопченко. – Одеса: «Екологія», 2012. – Вип. 14. – с. 28-35.
  5.  Караушев А. В. Речная гидравлика. – Л.: Гидрометеоиздат, 1969.– 461 с.
  6. Методические основы оценки и регламентирования антропогенного влияния на качество поверхностных вод / Под ред. проф. Караушева А.В. – Л.: Гидрометеоиздат, 1987.- 285 с.
  7.  Оценка влияния гидротехнических работ на состояние гидроэкосистемы Днепровско-Бугской устьевой области (окончательный) Отчет ХГС НАНУ. Херсон 2003 г. 53 с.
  8.  Изучение влияния дноуглубительных работ и складирования грунта на кормовую базу рыб и ихтиофауну Днепровско-Бугского лимана (окончательный) Отчет ХГС НАНУ. Херсон 2006 г. 40 с.