Євроінтеграційні прагнення України в аспекті національних ментальних особливостей

Автори: Бубнов І.В.

Рік: 2010

Визначено вплив деяких особливостей української ментальності на процес формування євроінтеграційного напрямку зовнішньополітичного курсу сучасної України, розглянуто роль та значення чинника національного менталітету у розумінні логіки прийняття політичних рішень владною національною елітою у зовнішньополітичній сфері.

Теги: етноментальні особливості; менталитет; українська ментальність

1. Додонов Р.А. Этническая ментальность: опыт социально-философского исследования. – Запорожье: Тандем-У, 1998. – С.4.
  2. Чижевський Д. Нариси з історії філософії на Україні. – Нью Йорк, 1991. – С.91.
  3. Липинський В. Листи до братів-хліборобів: Про ідею і організацію українського монархізму// Філософська і соціологічна думка. – 1991. – №10. – С.18.
  4. Чижевський Д. Нариси з історії філософії на Україні. – Нью Йорк, 1991. – С.95.
  5. Липинський В. Листи до братів-хліборобів: Про ідею і організацію українського монархізму// Філософська і соціологічна думка. – 1991. – №10. – С.20.
  6. Бреусенко А.А. Комплекс политической неполноценности украинцев// Проблеми політичної психології та її роль у становленні громадянина української держави. Матеріали Другої всеукраїнської наукової конференції 13-14 листопада 1997 року. – С.47.
  7. Бичко І. Ментальна співзвучність української та європейської філософських традиції: «кордоцентричні мотиви»// Київські обрії. – К., 1997. – С.78.
  8. Яворская Г. О перспективах «статуса соседа» в отношениях Украины и ЕС, или стоит ли отказываться от синицы в руках, если за журавлем лететь- напрасный труд// Зеркало недели. – 2003. – 25-31 января. – №3 (428).
  9. Бичко І. Ментальна співзвучність української та європейської філософських традиції: «кордоцентричні мотиви»// Київські обрії. – К., 1997. – С.83.
  10. Додонов Р.А. Теория ментальности: учение о детерминантах мыслительных автоматизмов. – Запорожье: Тандем-У, 1999. – С.237.