Вплив водоспоживання води населенням на стан водних ресурсів України в умовах змін глобального клімату

Автори: Лобода Н.С., Отченаш Н.Д.

Рік: 2009

Оцінений стан водних ресурсів України при заборах води на потреби населення в умовах зміни глобального клімату, який базується на застосуванні методу водно-теплового балансу та стохастичної моделі побутового стоку.

Теги: водоспоживання води населенням; стохастичне моделювання; сценарії глобального потепління

1. Гопченко Е.Д., Лобода Н.С. Оценка возможных изменений водных ресурсов Украины в условиях глобального потепления // Гидробиологический журнал. – К.: Институт гидробиологии НАН Украины. – т.36, №3. – 2000. – С. 67-78.
  2. Україна та глобальний парниковий ефект. Книга 2. Вразливість і адаптація екологічних та економічних систем до зміни клімату / І.Ф. Букша, П.Ф. Гожик, Ж.Л. Ємельянова, І.В. Трофімова, А.І. Шерешевський, за редакцією В.В.Васильченка, М.В. Рапцуна, І.В. Трохимової. – Київ, 1998. – 208 с.
  3. Гопченко Є.Д., Лобода Н.С. Оцінювання природних водних ресурсів України за методом водно-теплового балансу // Наук. Праці УкрНДГМІ. – 2001. – вип.249. – С. 106-120.
  4. Loboda N.S. The assessment of present and future Ukrainian water resources on meteorological evidence // Proceedings of The Second International Conference on Climate and Water. – vol.3. – Espoo, Finland: Edita Ltd, Hesinki. – 1998. – p.1486-1494.
  5. Гопченко Е.Д., Лобода Н.С. Водные ресурсы северо-западного Причерноморья (в естественных и нарушенных хозяйственной деятельностью условиях). – Київ: КНТ. – 2005. – 188 с.
  6. Лобода Н.С. Расчеты и обобщения характеристик годового стока рек Украины в условиях антропогенного влияния. – Одесса: Экология, 2005. – 208с.
  7. Мезенцев В.С., Карнацевич И.В. Увлажненность Западно-Сибирской равнины – Л.: Гидрометеоиздат, 1969. – 75с.
  8. Лобода Н.С., Довженко Н.Д. Моделирование рядов бытового стока при наличии водопотребления за счет местных водных ресурсов // Вестник одесского государственного экологического университета – Одесса. – 2006. – Вып. 3. – С. 151-159.
  9. Лобода Н.С. Шляхи оцінювання, передбачення та управління станом водних ресурсів Кримського півострова у природних та порушених антропогенною діяльністю умовах // Наукові записки. Серія –біологія. Спеціальний випуск: гідроекологія. – Тернопіль. – Тернопільський педуніверситет. – 2005. – № 3(26). – С.256 – 258.